W dniach 17-19 marca w Białymstoku odbędą się XXIV Dni Kultury Kresowej. Kresowy kiermasz będzie okazją do tego, by nabyć wielkanocne ozdoby czy regionalne przysmaki. W tym roku przyjedzie około 140 wystawców z Polski, Białorusi i Litwy.

Dni Kultury Kresowej odbędą się w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

17 marca (piątek):

– Miłe miasto XIX-wieczne Wilno Piłsudskich – spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, godz. 17:00 (Galeria Parter);

– Sławomir Koper – spotkanie z autorem książek poświęconych Kresom, w tym m.in. Zapomniane Kresy. Ostatnie polskie lata, godz. 19:00 (Galeria Parter).

18 marca (sobota):

– W kresowej kawiarni – przedstawienie słowno-muzyczne z udziałem „Projektu Zimne Dranie” — piosenki lwowskie, wileńskie i przeboje XX-lecia międzywojennego, godz. 15.30 (Aula, VI piętro).

19 marca Dzień Imienin Marszałka (niedziela):

– Msza Święta („mały kościół” przy Katedrze w Białymstoku, godz. 10.00;

– Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 11.00;

– Rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Marszałek w oczach dziecka”, godz. 12.00, Galeria im. Sleńdzińskich, Rynek Kościuszki 4.

18 – 19 marca (sobota, niedziela) Wielki Jarmark Kaziukowy:

Plac przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku na weekend (18-19.03) zmieni się w Wielki Jarmark Kaziukowy. Pierwszy wiosenny kiermasz to część XXIV Dni Kultury Kresowej. Na stoiskach pojawiają się wielkanocne ozdoby i regionalne przysmaki.

Źródło: bia24.pl

Fot. Michał Czarnecki/Polskie Radio Białystok

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)