Trwa rekrutacja do pilotażowego programu Beyond Boarders Academy dla młodych liderów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Pomysłodawcami projektu są cztery organizacje – Fundacja Kościuszkowska, Fundacja Szkoła Liderów, Fundacja Pogranicze i Stowarzyszenie Folkowisko. Celem projektu jest przygotowanie młodych liderów do budowania nowych relacji i współpracy w naszym regionie.

Aleksandra Kujawska z Fundacji Kościuszkowskiej powiedziała, że chodzi o stworzenie przestrzeni do działania dla osób, które niezależnie od trudnej sytuacji w swoich ojczyznach mają pomysły na inicjatywy na rzecz innych. – Chcemy, żeby młodzi ludzie wspólnie działali, inspirowali się do działania, wspólnie patrzyli na swoje potrzeby i wspólnie reagowali na zachodzące zmiany. Wspólnie próbowali odpowiadać na te zmiany i proponowali lokalnym społecznościom coś, co można zrobić – dodała Aleksandra Kujawska.

Do pilotażu projektu organizatorzy zapraszają osoby od 18. do 26. roku życia, które mają minimum roczne doświadczenie w działaniach społecznych. Częścią programu będą szkolenia, w trakcie których uczestnicy poznają umiejętności niezbędne dla kierujących inicjatywami – dodała Julia Dmeńska ze Szkoły Liderów. – Będziemy pracować aktywnymi metodami warsztatowymi wokół takich tematów jak wartości, przywództwo, wprowadzanie zmiany, radzenia sobie ze zmianą. Proponować im wiele doświadczeń w obszarze komunikacji, budowania zespołu, również prezentacji publicznych – powiedziała Julia Dmeńska.

Więcej szczegółów, a także formularz szkoleniowy, można znaleźć na Facebooku Beyond Borders Academy.

Źródło: IAR/polskieradio.pl

Fot. Pixabay/Minanfotos

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)