Jak stwierdził pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn, rosyjska machina propagandowa próbuje wykorzystać europejskich pacyfistów jako narzędzie do promowania narracji, których potrzebuje Kreml. Według niego Rosja wykorzystuje narrację “fałszywego pacyfizmu” w celu przekonania opinii publicznej w innych krajach do swoich “pokojowych zamiarów”.

Ponieważ Kreml potrzebuje teraz wytchnienia w wojnie i tymczasowego “rozejmu”, rosyjska propaganda zaangażowała w swoją pracę ruchy europejskich pacyfistów, którzy opowiadają się za natychmiastowym zaprzestaniem działań wojennych “ze względów humanitarnych”.

Przedstawiciel polskich służb specjalnych zauważył, że nawet w Polsce są osoby publiczne, których wypowiedzi “są zgodne z kierunkiem rosyjskiej propagandy”. Ci ludzie oskarżają Polskę, Stany Zjednoczone i Zachód jako całość o “prowokowanie wojny”.

„W Polsce środowisko odwołujące się do fałszywego pacyfizmu konsoliduje się wokół Leszka Sykulskiego, który prezentuje tezy zbieżne z działaniami rosyjskiej propagandy, oskarża Rząd RP, Zachód i USA o prowokowanie wojny i nawołuje do partnerstwa z Rosją” – przekazał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

“Takie działanie wpisuje się w mechanizmy presji psychologicznej, której celem jest wymuszenie na Zachodzie, by porzucił Ukrainę” – powiedział Żaryn.

Źródło: wb24.org/unian.net/Twitter

Fot. Twitter/Bild

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)