Iran jest gotów podzielić się z Białorusią swoimi doświadczeniami w zakresie przeciwstawiania się sankcjom. O tym powiedział w poniedziałek prezydent Iranu Ebrahim Raisi na spotkaniu z mediami po negocjacjach w Teheranie z Aleksandrem Łukaszenką — przekazuje reżimowa agencja BiełTA.

„Jesteśmy gotowi podzielić się naszym doświadczeniem w tym kierunku” – powiedział Ebrahim Raisi. Łukaszenka zgodził się, że Iran ma się czym podzielić.

„Wasi przodkowie wiedzieli o logistyce, eksporcie, tranzycie znacznie więcej niż ci, którzy od ponad czterdziestu lat dławią wasz kraj sankcjami i próbują zaszczepić tak zwane wartości demokratyczne. Najwyraźniej po prostu zapomnieli, że każdy naród ma swoje wartości, które wywodzą się z jego kultury, stylu życia, wychowania, religii i te wartości trzeba brać pod uwagę. To jest klucz do pokojowego współistnienia. Tam, gdzie się o tym zapomina, zaczynają się wojny” – powiedział Łukaszenka.

Po negocjacjach dyktator Białorusi i przywódca Iranu podpisali mapę drogową wszechstronnej współpracy między krajami na lata 2023-2026.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com/BielTA

Fot. Agencja BelTa

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)