Już po raz siódmy rusza wielkanocna zbiórka prezentów „Paczka dla Bohatera”. Wolontariusze planują rozdać polskim kombatantom ponad 2000 prezentów.

Akcja „Paczka dla Bohatera” jest organizowana przez stowarzyszenie o tej samej nazwie, ma na celu wesprzeć kombatantów, którzy w młodości walczyli o niepodległość Polski, a dziś sami potrzebują pomocy.

Prezes organizacji Tomasz Sawicki zwrócił uwagę, że świąteczne paczki to nie tylko podarunek, ale także spotkanie z bohaterami.

– Cel mamy tak naprawdę jeden – odwiedzić naszych kombatantów. Paczka to ma być pretekst. Oczywiście to jest wielka pomoc dla nich, bo sami powtarzają, że artykuły, które znajdują się w paczkach to są artykuły spożywcze i artykuły chemiczne pierwszej potrzeby. Są też piękne kartki od dzieci. Wiemy, że oni na nas czekają, bo już od lutego dzwonią, kiedy będziemy z paczkami. Zbieramy na terenie całego kraju, ale też wspiera nas pięknie emigracja. Mamy wielu rodaków, którzy nam pomagają – czy z Holandii, czy ze Stanów Zjednoczonych, czy z Wielkiej Brytanii, czy z Niemiec, dlatego też się bardzo cieszymy – podkreślał Tomasz Sawicki.

Akcję wciąż można wesprzeć m.in. przynosząc do wyznaczonych punktów artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Punkty zbiórki określone są na profilu Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” na Facebooku.

Zbiórka prowadzona jest do 25 marca. Paczki do kombatantów będą trafiać od 28 marca. Ostatnie podarunki zostaną im przekazane 8 kwietnia.

Źródło: RIRM

Fot. Facebook/Paczka dla Bohatera

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)