Na Białorusi powstała prorządowa partia polityczna „Biała Ruś”. Decyzja ta została podjęta dziś na zjeździe założycielskim w Mińsku. W zjeździe wzięło udział ponad tysiąc łukaszenkowskich aparatczyków. Delegaci już uchwalili statut i program partii.

Projekt programu białoruskiej partii politycznej „Białej Rusi” został opublikowany 28 lutego i jakoby został poddany dyskusji publicznej.

„Dzisiaj przedstawiamy zaktualizowany, znacznie dojrzalszy tekst projektu programu i mamy nadzieję, że stanie się on podstawą programową działalności naszej partii” – powiedział przewodniczący partii zwolenników Łukaszenki Aleh Ramanau.

Na zjeździe założycielskim wybrano Naczelną Radę Polityczną, która liczy 71 osób. Podobno w radzie są przedstawiciele różnych zawodów: parlamentarzyści, urzędnicy, lekarze, a nawet kierowca samochodu.

W skład organu weszli w szczególności szefowie urzędu antymonopolowego i ministerstwa rolnictwa i żywności Alaksiej Bahdanau i Ihar Bryło, a także propagandysta Ryhor Azaronak i dyrektor generalny agencji propagandowej Minsk-Nowosti Andrej Krywaszejeu.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Fot. Twitter

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)