Teraz obywatelom Białorusi nie jest już tak łatwo dostać się do Polski jak wcześniej. Trudne nie znaczy niemożliwe. Ostatnio głównym środkiem transportu stały się pojazdy silnikowe. A tutaj jest kilka opcji na raz: prywatny samochód, autobus lub minibus. Smartpress odkrył, jak najszybciej dostać się do Polski.

Przypomnijmy, że na granicy z Polską działa tylko jedno przejście graniczne „Brześć” – „Terespol”.

Prywatnym autem istnieje ryzyko utknięcia w wielogodzinnym korku. Tak np. według czatów tematycznych w social mediach na granicy z Polską można stać nawet dłużej niż jeden dzień. Ale możesz mieć szczęście – przeskoczysz w zaledwie godzinę. Z Litwą sytuacja jest równie nieprzewidywalna – od godziny do kilku godzin.

Ile kosztuje bilet na autobus? (dane z marca 2023 r.)

Minsktrans (105 rubli) codziennie (00:10, 06:30, 13:30, 19:00 i 22:00). Czas podróży podany jest w granicach 11,5 godziny, przy czym zaznacza się, że ze względu na sytuację na granicy może się wydłużyć. Na czatach donoszą, że w rzeczywistości droga okazuje się nieco dłuższa niż 12-13 godzin.

Eurolines obsługuje 1 rejs dziennie do Warszawy (16:00). Koszt podróży to około 170 rubli. Podany czas podróży to nieco ponad 15 godzin.

Ecolines prowadzi codzienne połączenia do stolicy Polski. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele (10:10, 20:00, 21:45), we wtorki, czwartki i soboty rejsów jest więcej (dodawany jest poranny o godz. 9:15). Cena biletu waha się od 90 do 130 rubli. Obiecują zawieźć za około 11 godzin.

Czytelnicy “Smartpress” zauważają, że obecnie najszybszą opcją przekraczania granicy jest minibus. Busy wyjeżdżają poza kolejnością, tak samo jak autobusy, a czas kontroli jest znacznie krótszy (~10 osób w minibusie i ~50 w autobusie).

Źródło: smartpress.by

Fot. Wikimedia Commons

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)