Premier Mateusz Morawiecki ostrzegł, że Białoruś spotkają kolejne sankcje w związku z planami Rosji rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej na terytorium tego kraju.

Jak donosi “Europejska Prawda”, powołując się na Reutera, polski premier powiedział to we wtorek na konferencji prasowej w Bukareszcie.

Według Morawieckiego prowadzi on codzienne rozmowy z innymi przywódcami Unii Europejskiej na temat 11. pakietu sankcji wobec Rosji, który będzie obejmował kolejne środki wymierzone w Białoruś, bliskiego sojusznika Moskwy.

„Ten krok Rosji… zapowiedź umieszczenia broni jądrowej na Białorusi z pewnością doprowadzi do ogłoszenia dodatkowych sankcji, poziom sankcji będzie znacznie ostrzejszy dla reżimu (Aleksandra Łukaszenki) – podkreślił Morawiecki.

Przypomniał też, że Warszawa rozważa możliwość dalszego ograniczenia ruchu na granicy polsko-białoruskiej.

“Także i my w Polsce — ponieważ graniczymy bezpośrednio z Białorusią — zastanawiamy się nad tym, czy w ramach naszych bilateralnych relacji nie zaostrzyć wszelkich parametrów ruchu towarowego i osobowego, właśnie po to, aby posłać bardzo wyraźny sygnał do Łukaszenki, że nie akceptujemy takich działań, które de facto służą Rosji w jej agresywnych działaniach na Ukrainie i w agresywnych działaniach wobec Polski i innych krajów Unii Europejskiej” – powiedział Morawiecki.

Źródło: wb24.org/eurointegration.com.ua

Fot. Kancelaria Premiera

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)