Dziś mija 13. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym śp. Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią. W Krakowie i Warszawie prezydent Andrzej Duda złożył hołd ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości uczestniczyła także Marta Kaczyńska z najbliższymi.

Na Wawelu Andrzej Duda upamiętnił spoczywającą w krypcie Katedry Parę Prezydencką. Wziął udział we mszy świętej, a następnie złożył wieniec przed sarkofagiem śp. Marii i Lecha Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Prezydent RP złożył wieniec na grobach śp. Ryszarda Kaczorowskiego, śp. ks. Józefa Jońca, śp. ks. Zdzisława Króla i śp. ks. Andrzeja Kwaśnika. Prezydent złożył również wieńce przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Powązkowskim.

Samolot specjalny Tu–154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk–Północny. W katastrofie zginęły także 94 inne osoby, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych oraz duchownych.

Źródło: prezydent.pl

Fot. KPRP

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)