Wspólnota Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego na Białorusi i Kuria Diecezji Grodzieńskiej poinformowały, że 14 kwietnia w polskiej miejscowości Tuchów w wieku 88 lat zmarł ks. Ernest Budyn. Spędził na Białorusi blisko ćwierć wieku. Współtworzył w naszym kraju struktury wspólnoty sercańskiej.

W czasie swojej posługi na Białorusi ksiądz był proboszczem parafii św. Stanisława w Lacku (dek. Szczuczyn), a później parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grodnie (Wiszniowiec).

Ojciec Ernest Budyn urodził się w 1935 roku w Polsce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej z rąk abp Karola Wojtyły. Przez kilkadziesiąt lat był szafarzem w domach zakonnych, wikariuszem i proboszczem parafii w Polsce.

Od 1990 r. współtworzył struktury wspólnoty sercańskiej na Białorusi. W 2013 wrócił do Polski, gdzie posługiwał w parafii w Sosnowcu.

Na Białorusi Msza św. w intencji zmarłego ks. Ernesta Budyna została odprawiona 15 kwietnia w parafii św. Stanisława w Lacku.

Pogrzeb księdza odbędzie się 17 kwietnia w parafii w Stadnikach. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 11:30 (czasu polskiego), po której nastąpi pochówek na miejscowym cmentarzu.

Źródło: wb24.org/catholic.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)