Grupa agresywnych migrantów, która próbowała nielegalnie przedostać się do Polski, zaatakowała patrol Straży Granicznej pod Białowieżą na granicy z Białorusią.

Rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska powiedziała, że ​​kamery zarejestrowały grupę około 10 mężczyzn zbliżających się do bariery granicznej. Gdy funkcjonariusze odebrali im drabinę, w ich stronę poleciały kamienie i gałęzie. – Takie zachowanie nie jest niczym nowym na tym odcinku granicy. Obserwujemy wzrost agresji, jeśli chodzi o cudzoziemców, którzy próbują nielegalnie dostać się do Polski – powiedziała rzecznik.

Jak dodała, agresja nielegalnych migrantów świadczy o ich dużej determinacji, która nie wynika z chęci złożenia wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce, ale dostania się do innych krajów Europy Zachodniej. Anna Michalska powiedziała, że na szczęście żadnemu funkcjonariuszowi nic się nie stało.

Wczoraj 107 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Straż Graniczna poinformowała, że byli to między innymi obywatele Indii i Egiptu. 33 osoby na widok polskich patroli zawróciły na Białoruś. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała łącznie ponad 9 tysięcy prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusią.

Źródło: IAR

Fot. Twitter

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)