Polscy pogranicznicy uratowali Syryjczyka, który utknął na bagnach w okolicach Hajnówki. Jak podała polska Straż Graniczna, mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę białorusko-polską. Następnie udał się na odludzie, starając się uniknąć spotkania z polskimi patrolami. Utknął jednak w bagnie i nie był w stanie sam się stamtąd wydostać.

Informację o cudzoziemcu przekazał Placówce SG w Białowieży policjant z Hajnówki. Mężczyznę udało się odnaleźć po kilkugodzinnych poszukiwaniach. Znajdował się w Rezerwacie Ścisłym, na bagnach. Okazało się, że to obywatel Syrii, który tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, celowo kierował się w niedostępny rejon, aby uniknąć kontaktu ze służbami. Utknął jednak i nie potrafił się już samodzielnie wydostać z podmokłego, niebezpiecznego terenu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Hajnówce. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To kolejna sytuacja, w której interweniują funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z innymi służbami. Z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują osoby, które w nielegalny sposób przedostały się na terytorium Polski. Bardzo często osoby te wybierają trudno dostępne tereny, a osoby oferujące im pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy po stronie polskiej, kierują ich w takie miejsca.

W tym roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG brali udział w 8 akcjach ratunkowych, podczas których udzielono pomocy 11 cudzoziemcom.

Źródło: strazgraniczna.pl

Fot. Twitter.com/Straz_Graniczna

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)