Pozostałości po pałacu Potockich w Berezynie, w obwodzie mińskim, ponownie wystawiono na aukcję. Tym razem cena wywoławcza jest czterokrotnie niższa.

Pałac został zbudowany około 1850 roku. Teraz jego stan nie jest najlepszy. Majątek miał już wcześniej inwestora, ale właściciel zmarł. Budynek przeszedł więc na własność komunalną. Od kilku lat władze rejonowe próbują go sprzedać.

“Здравствуйте, я из Австралии”: история усадьбы Потоцких, которую отдают даром

Pałac Potockich, stan obecny (fot. euroradio.fm)

W 2021 roku majątek miał być oddany za darmo, ale właściciela nie znaleziono. W 2022 roku wystawili go na sprzedaż za 40 000 euro – znowu bezskutecznie. Teraz podjęto kolejną próbę. Licytacja odbędzie się 21 czerwca. Cena wywoławcza jest czterokrotnie niższa – 9100 €.

Wraz z majątkiem przekazane zostanie pół hektara ziemi. Teren może być wykorzystany jako obiekt biznesowo-turystyczny, kompleks sportowy lub obszar mieszkalny.

undefined

Pałac Potockich, stan przed 1918 rokiem (fot. berezino.by)

Pałac został wybudowany przez Annę Potocką-Wąsowiczową z przeznaczeniem na jedną ze swoich letnich rezydencji. Przy pałacu był ogród. W ręku Potockich majątek w Berezynie pozostał do I wojny światowej.

Źródło: wb24.org/34travel.me

Fot. euroradio.fm

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)