Jestem ogromnym zwolennikiem tego, aby białoruskie firmy transportowe zarejestrowane w Polsce szybko znalazły się na liście sankcyjnej prowadzonej przez MSWiA, obecnie trwają działania służb – powiedział dziś wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Podczas swojego wystąpienia w Sejmie, Maciej Wąsik, przypomniał m.in., że resort zawiesił ruch towarowy na polsko-białoruskiej granicy dla ciężarówek i naczep zarejestrowanych na Białorusi lub w Rosji. Jak podkreślił, trwają też „intensywne działania służb polskich wobec zarejestrowanych w Polsce białoruskich firm transportowych”.

“Dążymy do tego, żeby dokładnie zweryfikować, rozpoznać tę sytuację. Jestem ogromnym zwolennikiem tego, żeby te firmy równie szybko znalazły się na liście sankcyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji” – powiedział wiceminister.

Także wiceminister przypomniał, że Polska przyjęła w 2022 roku około 70 tysięcy obywateli Białorusi.

„Tylko w zeszłym roku około 70 tysięcy obywateli Białorusi, którzy nie chcieli żyć pod reżimem Łukaszenki, otrzymało azyl na podstawie wizy humanitarnej lub ochrony międzynarodowej” – powiedział wiceszef MSWiA.

Źródło: sejm.gov.pl, reform.by

Fot. Wikimedia Commons

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)