Już jutro na ekranach kin pojawi się długo wyczekiwany “Asteroid City” w reż. Wesa Andersona z gwiazdorską obsadą (Scarlett Johansson, Tom Hanks, Margot Robbie, Bill Murray, Jason Schwartzman). Prócz tego zobaczymy niezwykle interesujący dokument pt. “Całe to piękno i krew”, który opowiada o artystce fotografce Nan Goldin i jej walce z koncernem farmaceutycznym.

Flash

Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?

Asteroid City

Asteroid City to pustynne miasteczko w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest rok 1955. Najsłynniejszą atrakcją miasta jest gigantyczny krater meteorytowy i pobliskie obserwatorium astronomiczne. W ten weekend wojsko i astronomowie zapraszają pięcioro dzieci, które zdobyły nagrody naukowe, aby zaprezentowały swoje wynalazki. Niedaleko, nad wzgórzami, widać chmury grzybów po testach atomowych. To, co zaczyna się jako uroczystość na cześć osiągnięć uczniów, dostaje nieoczekiwanego gościa: kosmitę. Asteroid City zostaje zamknięte, a wojsko wymyśla fałszywą przykrywkę, ale przedwcześnie dojrzali geniusze, w sposób, który przywodzi na myśl młodzież z klasyków Spielberga, mają plan, aby przekazać wiadomość światu zewnętrznemu.

“Niezwykła wędrówka Harolda Fry”

Historia niezwykłego człowieka, który wyrusza w niezwykłą podróż. Harold wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera. Wyrusza w podróż przez Anglię, aby się z nią zobaczyć, jednocześnie wierząc, że to utrzyma ją przy życiu. Podróż Harolda stanowi celebrację życia, która pomaga nam sobie uświadomić, że porażka i strata – tak samo jak sukces i radość – mogą nas ukształtować.

“Całe to piękno i krew”

Film jest opowieścią o artystce fotografce i aktywistce Nan Goldin i jej walce z koncernem farmaceutycznym. Z biznesem pewnej rodziny odpowiadającej za ogromną liczbę ofiar środków do zwalczania bólu. Film jest produkcji amerykańskiej, a za reżyserię odpowiada Laura Poitras. – Sacklerowie, filantropi i mecenasi sztuki zbili fortunę na łatwo uzależniającym leku. Przedawkowały go tysiące Amerykanów.

Źródło: kinoteka.pl/gcf.org.pl/czasdzieci.pl

Fot. Pixabay/Bru-nO

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)