W poniedziałek rano z Mińska do Budsławia wyruszyła kolejna piesza pielgrzymka do największego sanktuarium maryjnego w kraju. W tym roku mija 25 lat od koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Budsławskiej.

Pieszą pielgrzymkę z Mińska prowadzą księża chrystusowcy, którzy posługują w stołecznej parafii św. Jana Ewangelisty i św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przed wyjazdem pielgrzymi zgromadzili się na wspólnej modlitwie w mińskiej katedrze p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. przewodniczył metropolita mińsko-mohylewski abp Józef Staniewski, z którym modlił się także wikariusz generalny archidiecezji bp Jerzy Kosobucki.

Na wstępie arcybiskup zaznaczył, że dzisiejsi pielgrzymi XXI wieku kontynuują tradycję zapoczątkowaną przez swoich przodków: „iść do Matki Bożej tak, jak Ona najpierw udała się w górzysty kraj, bo wiedziała i czuła, że Syn Boży był w Jej sercu i idzie dzielić tę radość”.

Hierarcha dodał, że odprawia Mszę św. za wszystkich pielgrzymów, księży, organizatorów i odpowiedzialnych, a także za wszystkich ludzi, których spotkają na swojej drodze.

„Niech każdy, kto was widzi, pomyśli o Królestwie Bożym, aby i on chciał zostać chrześcijaninem, a Matka Najświętsza niech pomaga każdemu z Was. Niech Ona sama uleczy wasze odciski, niech pomoże w noszeniu waszych intencji przez całą pielgrzymkę i niech was przyjmie w Budsławiu” – zakończył homilię ks. biskup Jerzy Kosobucki.

Arcybiskup Staniewski zachęcił uczestników pielgrzymki, aby do swoich intencji dołączyli także intencję o pokój na świecie, po czym pobłogosławił pielgrzymom i pokropił ich wodą święconą.

Jak powiedział portalowi Catholic.by ks. Oleg Szpet, z Mińska do Budsławia wyruszyło ponad dwustu pielgrzymów. Ich podróż potrwa pięć dni, podczas których pokonają 125 kilometrów, by 30 czerwca uczestniczyć w uroczystości w Budsławiu.

Źródło: wb24.org/catholic.by

Fot. Catholic.by/Mikola Novikau

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)