Polska wyśle ​​500 policjantów na granicę polsko-białoruską w związku z przerzuceniem bojowników Grupy Wagnera na Białoruś. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy polskiej Policji z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy — napisał na Twitterze Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA zaznaczył, że do policji dołączy pięć tysięcy funkcjonariuszy straży granicznej i dwa tysiące żołnierzy, którzy są teraz na granicy.

W środę wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział konieczność wzmocnienia sił na granicy z Białorusią, m.in. w związku z obecnością na terytorium tego kraju Grupy Wagnera.

Od początku 2023 roku Straż Graniczna odnotowała ponad 12 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Polski minister obrony Mariusz Błaszczak nie wykluczył, że najemnicy z Grupy Wagnera, którzy po próbie buntu w Federacji Rosyjskiej przeniosą się na teren Białorusi, mogą być wykorzystani do prowokacji na granicy z Polską.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)