Najemnicy rosyjskiej Grupy Wagnera będą szkolić białoruskich żołnierzy. Poinformowało o tym ukraińskie Centrum Narodowego Oporu, powołując się na informacje przekazane od białoruskich partyzantów. W tym celu w rejonie Osipowicz na wschodzie kraju już się rozlokowało około 700 wagnerowców.

W Siłach Zbrojnych Białorusi sformowano trzy jednostki specjalne. Wagnerowcy mają przekazywać doświadczenie bojowe, a także prowadzić dla białoruskiego wojska szkolenia sabotażowe i kontrdywersyjne. „W rzeczywistości armia Białorusi przejmuje doświadczenia terrorystów i morderców” – dodano w Narodowym Ruchu Oporu.

Po nieudanym buncie w Rosji docierało wiele wiadomości o obecności PKW Wagner na Białorusi. W sieci opublikowano zdjęcia obozu polowego pod Osipowiczami. Pojawiały się również doniesienia, że ​​przywódca rosyjskich najemników Jewgienij Prigożyn może w przyszłości rozpocząć rekrutację białoruskich więźniów kryminalnych.

Niedawno białoruski MON ogłosił rozpoczęcie ćwiczeń obrony przed terroryzmem, w których biorą udział najemnicy Grupy Wagnera. W sieci opublikowano również wideo przedstawiające ich obóz polowy.

Źródło: wb24.org/unian

Fot. t.me/news_sirena

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)