„Możliwość zamknięcia granicy istnieje. Pytanie brzmi, jak daleko posunie się reżim białoruski, z pewnością po uzgodnieniu z reżimem rosyjskim. Jakie uprawnienia otrzyma Wagner – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Litwy Arnoldas Abramavičius.

„W przypadku poważnych prowokacji na granicy z Białorusią, Litwa, Polska i Łotwa mogą podjąć wspólną decyzję o zamknięciu granicy” – powiedział wiceminister litewskiego MSW Arnoldas Abramavičius portalowi Delfi.lt.

„Są takie rozważania” – powiedział dziennikarzom Abramavičius, komentując wczorajszą wypowiedź polskiego ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. W tym tygodniu na pytanie, czy rozważana jest decyzja o zamknięciu przejść z Białorusią, szef MSWiA odpowiedział, że taka możliwość zostanie uzgodniona z Litwą i Łotwą.

„Co do wypowiedzi Łukaszenki, że „pojadą na wycieczkę” do Polski, wszystkich zastraszą i wrócą… Polski tym nie przestraszycie. Jako siła militarna Grupa Wagnera nie stanowi poważnego zagrożenia dla Rzeczypospolitej Polskiej” – zaznaczył Abramavičius. Z drugiej strony – kontynuował – „nie można wykluczyć możliwości różnych prowokacji na granicy z Białorusią”.

„Mogą to być grupy przebrane za uchodźców lub nielegalnych imigrantów w celu wywołania lokalnych zamieszek. W takim przypadku państwa, które już znajdują się pod presją nielegalnej migracji, uruchomią taką możliwość współpracy” – wyjaśnił wiceszef litewskiego MSW, zaznaczając, że istnieje możliwość zamknięcia granicy w tym zakresie.

Źródło: wb24.org/delfi.lt

Fot. Delfi

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)