Rośnie presja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej. W pobliżu wsi Dubicze Cerkiewne doszło do ataku migrantów na patrole polskich pograniczników. Straż Graniczna opublikowała na Twitterze zdjęcie uszkodzonego pojazdu służbowego.

W okolicach wioski Dubicze Cerkiewne agresywni migranci rzucali w patrole kamieniami i gałęziami. A jeden z napastników wycelował w funkcjonariuszy straży granicznej, prawdopodobnie z broni gładkolufowej. Cudzoziemcy strzelali również z procy. Uszkodzony został pojazd służbowy SG.

W swoim raporcie Straż Graniczna poinformowała, że minionej doby do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 60 cudzoziemców. Patrole w Dubiczach Cerkiewnych zostały zaatakowane przez grupę 20 cudzoziemców.

Za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży zatrzymano obywatela Rosji z niemiecką kartą pobytu. Przewoził 2 obywateli Somalii, 2 obywateli Etiopii i obywatela Afganistanu.

Od początku br. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymano 465 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy. Wobec wszystkich kurierów oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zostaną wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Źródło: Straż Graniczna

Fot. Pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)