Minister informacji Białorusi nazwał studentów pierwszego roku Wydziału Dziennikarstwa „bagnetami do walki ideologicznej”.

„Jeśli wybrałeś zawód dziennikarza, zrobiłeś to świadomie. Rozumiesz, na czym polega ten zawód, z czego się składa, rozumiesz stopień odpowiedzialności nie tylko wobec czytelnika, widza, słuchacza, ale także stopień odpowiedzialności jako obywatela. Przecież zawód dziennikarza jest arcyważny” – powiedział Piercow.

Łukaszenkowski urzędnik stwierdził, że dzisiaj przeciwko oficjalnemu Mińskowi rozpętano “prawdziwą wojnę informacyjną”.

„W tych wojnach informacyjnych stajecie się nie tylko kreatywnymi ludźmi, nie tylko dziennikarzami, nie tylko menedżerami mediów, ale ogólnie – żołnierzami. Przecież jesteście naszymi przyszłymi i prawdziwymi bagnetami bojowymi” – zauważył minister. „Jesteście dziennikarzami i menadżerami mediów zupełnie nowej ery” – skonkludował.

W tym roku na Białorusi nie odbył się nabór na płatny wydział dziennikarstwa, a na wydziale będą wykładali tacy prominentni propagandyści jak Olga Szpilewska, Igor Tur, Kacierina Krutalewicz.

W ciągu trzech lat, które minęły od sfałszowanych wyborów prezydenckich, wszystkie niezależne media na Białorusi zostały faktycznie zamknięte, 33 przedstawicieli mediów przebywa w więzieniach, z czego część została skazana na wieloletnie wyroki: Igor Łosik (15 lat), Andrej Aleksandrow (14 lat) ), Marina Zołotowa (12 lat), Ludmiła Czekina (12 lat).

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)