Aby pomóc obywatelom Białorusi, którzy ucierpieli z powodu zawieszenia wydawania paszportów za granicą, uruchomiono specjalny serwis internetowy. Poinformował o tym zastępca szefa Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego Walerij Kowalewski.

To jest portal pashpart.org, stworzony z inicjatywy Ambasad Ludowych Białorusi przy wsparciu Biura Swiatłany Cichanowskiej i Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego. W serwisie publikowane są informacje dotyczące uzyskania „paszportu cudzoziemca” w różnych krajach. Obecnie na stronie znajdują się informacje na temat 18 krajów europejskich. W sumie jest 29 takich krajów.

„Z naszej strony, oprócz projektu paszportu narodowego Białorusi, będziemy współpracować z rządami krajowymi i organizacjami międzynarodowymi, aby uprościć i przyspieszyć procedury legalizacji i uzyskiwania dokumentów podróży dla Białorusinów w różnych krajach” – zapewnia Kowalewski.

„Paszport cudzoziemca” to jedna z możliwości legalizacji obywatela Białorusi za granicą, jeżeli wymiana lub uzyskanie nowego paszportu na Białorusi jest niebezpieczna.

Zjednoczony Gabinet Przejściowy oświadcza, że ​​trwają prace nad projektem nowego paszportu narodowego Białorusi.

Źródło: wb24.org/euroradio

Fot. tochka.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)