Polska scena gier komputerowych przez lata rozwijała się dynamicznie, dostarczając graczom na całym świecie tytuły, które zdobyły uznanie zarówno krytyków, jak i zwykłych fanów gier. W poniższym artykule prezentujemy pięć najważniejszych polskich gier, które zrobiły furorę na rynku międzynarodowym.

The Witcher 3: Wild Hunt (Wiedźmin 3: Dziki Gon)

Studio: CD Projekt Red
Premiera: 2015 r.

Trudno byłoby mówić o polskich grach bez wspomnienia serii Wiedźmin, a trzecia jej odsłona jest uznawana za jedną z najchętniej kupowanych gier video w historii. Opierając się na książkach Andrzeja Sapkowskiego, gra przedstawia przygody Geralta z Rivii w otwartym świecie pełnym intryg, potworów i moralnych dylematów.

Cyberpunk 2077

Studio: CD Projekt Red
Premiera: 2020 r.

Pomimo kontrowersji związanych z premierą, Cyberpunk 2077 pozostaje jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów dekady. Grając jako V (wędrowiec), gracze eksplorują i zwiedzają Nocne Miasto – neonową metropolię przyszłości, w której technologia i cybernetyka kształtują życie ludzi.

Dead Island

Studio: Techland
Premiera: 2011 r.

Mimo że Techland jest znane z wielu tytułów, Dead Island wyróżnia się jako innowacyjna gra o zombie, która jest połączeniem elementów survival horroru z dynamiczną rozgrywką.

Dying Light

Studio: Techland
Premiera: 2015 r.

Kontynuując temat zombie, Dying Light pozwala zmienić aktualną porę dnia, która ma bezpośrednie przełożenie na rozgrywkę. Podczas gdy za dnia gracze mogą eksplorować miasto w poszukiwaniu zapasów, noc przynosi śmiertelne zagrożenia w postaci sprinterów (nocnych drapieżców).

This War of Mine

Studio: 11 bit studios
Premiera: 2014 r.

To głęboko poruszająca gra oparta na realiach wojny, gdzie gracz nie kieruje żołnierzami, ale cywilami próbującymi przetrwać w oblężonym mieście. Gra zyskała uznanie za swoje podejście do tematu wojny i moralnych wyborów, które stawia przed graczem.

Polscy producenci gier komputerowych mają wiele do zaoferowania globalnej społeczności graczy. Te pięć tytułów to tylko wierzchołek góry lodowej, które już wniosły znaczący wkład w globalną branżę gier. Od epickich przygód RPG po gry symulacyjne – polska branża gamingowa ma coś dla każdego gracza.

Wb24.org na podst. antyradio.pl, loombard.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)