Liderka demokratycznej Białorusi Swiatłana Cichanouska poparła pomysł przeprowadzenia wyborów do Rady Koordynacyjnej. Oświadczyła to dzisiaj, przemawiając przed delegatami organu przedstawicielskiego białoruskich sił demokratycznych.

„Oczekuję, że Rada Koordynacyjna stanie się reprezentatywnym organem białoruskich ruchów społecznych i partii politycznych. Aby to zrobić, konieczne jest przeprowadzenie wyborów do następnego składu Rady Koordynacyjnej. Paweł Liber i jego inicjatywa „Nowa Białoruś” są gotowi wypracować wszystkie potrzebne do tego narzędzia techniczne. Wybory do Rady Koordynacyjnej mogą być alternatywą dla wyborów do pseudo-parlamentu, organizowanych przez reżim. Nie bierzemy udziału w wyborach Łukaszenki – są one nielegalne, ale musimy wykorzystać to jako okazję do opowiedzenia o naszej alternatywie” – powiedziała liderka wolnej Białorusi.

Cichanouska wezwała Radę Koordynacyjną do większej otwartości.

„Chciałabym również widzieć więcej działań publicznych ze strony Rady Koordynacyjnej. Białorusini powinni wiedzieć, jakie kwestie są omawiane przez ten organ i jakie są podejmowane decyzje. Włączcie szeroką publiczność i środowisko eksperckie do swoich dyskusji” – oświadczyła Cichanouska.

Źródło: wb24.org/reform.by

fot. twitter.com/Tsihanouskaya

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)