Chargé d’affaires Białorusi w Warszawie, Aleksandra Czesnowskiego, odwołano z funkcji radcy ministra w ambasadzie Białorusi. Tak stanowi dekret rządowy opublikowany w Krajowym Portalu Prawnym.

“Odwołać Aleksandra Mieczysławowicza Czesnowskiego z funkcji radcy ministra w Ambasadzie Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakończeniem ważności kontraktu” – stwierdza dokument.

Przypomnijmy, że w październiku 2020 roku białoruski reżim odwołał swojego ambasadora w Polsce “dla konsultacji” i zaproponował Warszawie podjęcie podobnych kroków. Ponadto obie strony zmniejszyły liczbę personelu dyplomatycznego. Od tej pory Białoruś była reprezentowana w Polsce na poziomie pełniącego obowiązki ambasadora. Misję tę pełnił Aleksander Czesnowski.

Białoruski chargé d’affaires stał się częstym gościem w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych – był wzywany do resortu w celu wyrażenia protestu przy każdym nasileniu napięć między Warszawą a Mińskiem: z powodu kryzysu migracyjnego na granicy, w związku ze sprawą “sieci szpiegowskiej”, z wyrokami dla niezależnych dziennikarzy, naruszaniem granic przez helikoptery i td.

Źródło: wb24.org/zerkalo.io

Fot. gopl.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)