Funkcjonariusze Straży Granicznej uratowali życie obywatelowi Iranu, który doznał ran kłutych w trakcie bójki migrantów po białoruskiej stronie granicy. Do incydentu doszło w weekend w okolicach Białowieży.

„Jeden z nich został ugodzony ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, w okolice żeber, drugi – otrzymał cios w głowę. Polskie patrole, które były w rejonie zdarzenia, przekazały cudzoziemcom materiały opatrunkowe. Wezwano również karetkę służb medycznych Wojska Polskiego. W międzyczasie jednak do rannego w głowę cudzoziemca z terytorium Białorusi podeszła grupa osób, która zabrała go do lasu. Drugiego z poszkodowanych pozostawiono pod zaporą” – podała w komunikacie Straż Graniczna.

Zaznaczono, że osoby towarzyszące rannemu migrantowi przeniosły go w rejon bramki serwisowej (technicznej) w zaporze na granicy.

„Ze względu na ciężki stan zdrowia mężczyzny, funkcjonariusze SG podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu rannego cudzoziemca do szpitala” – podała SG. Irańczyk miał przebite płuco, przeszedł zabieg chirurgiczny. „Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Działania polskich służb uratowały mu życie” – napisał w komunikacie Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował, że w ciągu ostatniego weekendu (od piątku do niedzieli) odnotowano łącznie 244 próby nielegalnego wtargnięcia na terytorium Polski z Białorusi. W okolicach Białowieży migranci uszkadzali zabezpieczenia na granicy, a polskie patrole były wielokrotnie celem ataków.

Źródło: wb24.org/strazgraniczna.pl

Fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)