Prawie wszyscy migranci zatrzymani ostatnio przez Straż Graniczną mają nowo wystawione wizy rosyjskie. O tym poinformował RMF FM przedstawiciel dowództwa Straży Granicznej, Konrad Szwed.

Według niego wynika to z zablokowania kilka miesięcy temu części bezpośrednich połączeń lotniczych z Bliskiego Wschodu do Mińska. Szwed dodał również, że teraz coraz częściej pojawiają się cudzoziemcy z Indii i Pakistanu, gdy początkowo prym wiedli mieszkańcy Bliskiego Wschodu, Afganistanu i krajów afrykańskich. Zaznaczył również, że w nowej nielegalnej fali migracji prawie nie ma kobiet z dziećmi.

Strażnicy graniczni mówią także, że w porównaniu z początkiem kryzysu migracyjnego cudzoziemcy nie koczują już w pobliżu granicy, lecz czekają w przygranicznych miastach na okazję lub możliwość przedostania się do Polski.

Według Straży Granicznej, w październiku na granicy białorusko-polskiej miało miejsce ponad półtora tysiąca prób nielegalnego wtargnięcia na terytorium Polski. Ogółem od początku roku polscy pogranicznicy odnotowali prawie 22 tysiące takich prób.

Źródło: wb24.org/rmf24.pl

Fot. X/Straż Graniczna

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)