Z okazji Dnia Wszystkich Świętych oraz Święta Niepodległości polscy dyplomaci odwiedzają miejsca pamięci narodowej oraz wojskowe cmentarze w różnych regionach Białorusi – podaje białoruska rozgłośnia Polskiego Radia, powołując się na źródła z ambasady Polski w Mińsku.

W tym roku ambasada zaplanowała dziewięć tras na terenie Mińskiego Okręgu Konsularnego. Wyjazdy organizują również Konsulaty Generalne RP w Brześciu i Grodnie.

We wtorek polscy dyplomaci odwiedzili Stołpce, Nowy Świerżeń, Nieśwież i Użankę. Druga grupa udała się na północ Białorusi, odwiedzając takie miejscowości jak Głębokie, Brasław, Miory i Widzy. W ubiegły weekend dyplomaci sprzątali groby w Puszczy Nalibockiej.

Chargé d’Affaires RP na Białorusi, Marсin Wojciechowski, podkreślił, że “te wyjazdy to także okazja do spotkania z polską mniejszością i duchowieństwem”.

“Staramy się podtrzymywać kontakt z tymi, którzy dbają o polskie miejsca pamięci na co dzień i podziękować im za to” – powiedział dyplomata.

Pracownicy polskich misji dyplomatycznych na Białorusi starają się kilka razy w roku odwiedzać polskie miejsca pamięci z okazji ważnych rocznic i świąt narodowych.

Źródło: polskieradio.pl

Fot. atwolsztyn.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)