„Urzędnicy łotewscy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za zbrodnie przeciwko bezpieczeństwu ludzkości” – grzmi białoruski Komitet Śledczy.

“Na granicy z Łotwą najemnicy w mundurach wykazali się szczególnym okrucieństwem i brutalnością wobec migrantów próbujących dostać się do krajów Unii Europejskiej przez państwa bałtyckie. Łamiąc zasady międzynarodowych umów, w tym Konwencji o Statusie Uchodźców, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, zwolennicy eurofaszyzmu systematycznie przeprowadzają nielegalną deportację, akty okrucieństwa i przemocy, siłowe wypędzenie, tortury i znęcanie się nad cudzoziemcami. Podczas prób przejścia granicy część osób umiera, a ich ciała są wyrzucane za płot przez karne bataliony Unii Europejskiej”, – informuje Komitet Śledczy, ogłaszając, że życie straciło już 12 osób i że miały one rzekomo paść ofiarą działań łotewskich funkcjonariuszy.

Białoruski Komitet Śledczy wszczął postępowanie karne zgodnie z art. 128 (przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ludzkości) Kodeksu Karnego Republiki Białorusi. “Przeprowadzane są niezbędne czynności śledcze” – głosi komunikat Komitetu Śledczego.

Warto wspomnieć, że 27 października łotewska Straż Graniczna dostrzegła inscenizację ze strony białoruskich służb – zauważono grupę osób po białoruskiej stronie, która na improwizowanych noszach niosła mężczyznę, który nie wykazywał oznak życia. Później ciało to zostało ułożone na ziemi, a po krótkim czasie przywieziono tam kolejne.

Łotewska Straż Graniczna demaskuje perfidną ustawkę reżimu: Podrzucają na granicę ciała migrantów!

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Fot. Pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)