Wiceszefa Białoruskiego Związku Piłki Nożnej Władimira Bazanowa, który jechał na mecz kobiecej reprezentacji Białorusi przeciwko drużynie Słowenii odbywający się na Węgrzech, nie wpuszczono do Polski, a jego wizę anulowano – pisze Tribuna.com.

Jak zauważa wydanie, Bazanow nie mógł udać się wraz z kobiecą drużyną narodową przez kraje bałtyckie, ponieważ od 20 listopada 2020 roku znajduje się na listach sankcyjnych Litwy, Łotwy i Estonii.

Przyczyny odmowy wjazdu na terytorium Polski oraz anulowania wizy nie są znane.

Wcześniej Bazanow wielokrotnie był bohaterem skandali związanych z próbami odwiedzenia krajów Unii Europejskiej. Pod koniec 2021 roku został zatrzymany przez policję w Czechach. Wówczas urzędnika wydalono z kraju, a wizę Schengen anulowano. W sierpniu ubiegłego roku został odprawiony na granicy z Polską. A w styczniu 2023 roku Bazanowa już widziano na zakupach w Białej Podlaskiej.

Bazanow jest pułkownikiem rezerwy, byłym deputowanym Izby Reprezentantów. W 2019 roku został mianowany szefem Białoruskiego Związku Piłki Nożnej, odpowiada za represje w białoruskim sporcie.

Źródło: wb24.org/tribuna.com

Fot. Youtube

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)