W dniach 24-26 listopada młodzi piłkarze z polskich szkół na Litwie zwiedzili Warszawę. Była to nagroda za zdobycie pierwszych trzech miejsc w Turnieju Piłkarskim “Graj po polsku”. Organizatorzy zapewnili uczestnikom bogaty i obfity w atrakcje program pobytu.

W piątek młodzi zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję rozwijać swoje umiejętności pod okiem trenerów legendarnego klubu Legia Warszawa. Szkolenie odbywało się na wysokim poziomie, inspirując uczestników do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich sportowych talentów.

W sobotę uczestnicy mogli osobiście obserwować na stadionie mecz między Legią Warszawa a Wartą Poznań. Emocje i napięcie towarzyszące wydarzeniu były dla wszystkich niezapomnianym doświadczeniem. Dodatkowo, spotkanie z piłkarzami Legii pozwoliło młodym sportowcom na bezpośredni kontakt z ikonami polskiej piłki nożnej.

Niedzielne zwiedzanie Warszawy stanowiło ważny element edukacyjny wizyty. Młodzi piłkarze mieli okazję poznać bogatą historię polskiej stolicy, w tym zwiedzając Starówkę oraz będąc świadkami zmiany warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza!

Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki współpracy Fundacji Młode Kresy, Instytutu Rozwoju Języka Polskiego, inicjatywy “Łączy nas piłka” oraz klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Organizatorzy wyrażają nadzieję na dalszą, owocną współpracę przy kontynuacji tak ważnego dla kresowego sportu przedsięwzięcia. Udało im się poczynić znaczący postęp w promowaniu polskiego sportu na Litwie oraz umocnieniu więzi z tamtejszą polską młodzieżą.

„Graj po polsku!”: Piłka nożna połączyła polskie szkoły na Litwie

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)