1 grudnia w Warszawie miało miejsce drugie spotkanie z cyklu poświęconego przeciwdziałaniu propagandzie rosyjskiej i białoruskiej, tym razem pod tytułem „Rosyjska propaganda w okresie Borysa Jelcyna”. Uczestnicy zgłębiali, jak w burzliwych latach 90. rosyjskie władze, mimo transformacji ustrojowej, wykorzystywały media do kreowania swojego wizerunku oraz wpływania na społeczeństwo i zagraniczną opinię publiczną.
Analizowano konkretne przykłady manipulacji oraz dezinformacji, które wówczas kształtowały narrację zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej. Omówiono również, jak w okresie rządów Jelcyna, media stawały się narzędziem zarówno dla władzy, jak i oligarchów, co miało długofalowe konsekwencje dla rosyjskiej polityki informacyjnej.
Spotkanie wzbogaciła interaktywna dyskusja, podczas której uczestnicy wspólnie omawiali narzędzia potrzebne do rozpoznawania propagandy, a także sposoby budowania odporności na fałszywe informacje w dzisiejszej rzeczywistości. Była to kolejna ważna lekcja, jak krytycznie podejść do mediów i nie dać się wciągnąć w pułapkę manipulacji.