Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy, Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Edgars Rinkeviczs, odmówili wykonania wspólnego zdjęcia, nazywanego “rodzinnym”, podczas szczytu klimatycznego w Dubaju z powodu obecności dyktatora Białorusi Alaksandra Łukaszenki.

„Pozowanie z przywódcą kraju, który jest areną agresji Rosji na Ukrainę i dyskutowanie o przyszłości świata i zmianach klimatycznych, byłoby hipokryzją. Białoruski reżim przyczynia się do niszczenia przyszłości świata i wraz z Rosją jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na Ukrainie, od ofiar śmiertelnych po katastrofalny wpływ na środowisko” – powiedział Nausėda w komentarzu przesłanym agencji BNS.

Szczyt klimatyczny w Dubaju odbywa się pod egidą ONZ. Alaksandr Łukaszenka bierze w nim udział. Na wspólnym zdjęciu stoi obok prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdoğana.

Warto zauważyć, że na zdjęciu są również inni przywódcy, którzy wcześniej potępiali Łukaszenkę, na przykład szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej, Charles Michel i Ursula von der Leyen oraz prezydent Francji Emmanuel Macron.

Źródło: wb24.org/BNS

Fot. telegram

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)