Białoruski napastnik Ilja Szkurin został wybrany najlepszym piłkarzem listopada w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jak podaje strona polskiej ligi, Białorusin w trzech meczach strzelił cztery gole.

Białoruski zawodnik zostanie uhonorowany statuetką przed najbliższym meczem ligowym z Cracovią. Wybór ten został dokonany przez kapitanów osiemnastu drużyn ekstraklasy oraz fanów w mediach społecznościowych. Większość jurorów wskazała na Szkurina, kończąc tym samym serię zwycięstw Erika Exposito (Śląsk Wrocław) w tym plebiscycie.

W tym sezonie Szkurin gra w klubie piłkarskim “Stal” z miasta Mielec. Najbardziej udany był dla niego mecz przeciwko “Pogoni” Szczecin 25 listopada: w tej grze Białorusin zdobył hat-tricka i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 3:2.

Kolejną zwycięską bramkę Białorusin strzelił w meczu przeciwko “Górnikowi” Zabrze – 2:1.

W 2020 roku Ilja Szkurin poparł protesty przeciwko fałszerstwom wyborczym i publicznie potępił przemoc ze strony białoruskich siłowików. Wówczas również odmówił występów w drużynie narodowej, dopóki u władzy pozostaje Łukaszenka.

Źródło: wb24.org/ekstraklasa.org

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)