W sobotę, 9 grudnia, w Warszawie miało miejsce kolejne spotkanie poświęcone przeciwdziałaniu propagandzie rosyjskiej i białoruskiej. Tym razem skoncentrowaliśmy się na postaciach znaczących dla białoruskiej propagandy, takich jak Ryhor Azaronak, Alaksiej Dziermant czy Piotr Piatrouski. Są to osoby publiczne, które często pojawiają się w mediach, szerząc nieprawdziwe informacje o Polsce.

Omówiliśmy, jak białoruskie media i osoby publiczne kreują obraz Polski, który ma wpływać na opinię publiczną w sposób negatywny.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak rozpoznawać te wpływowe osoby i jakie metody stosują, by szerzyć dezinformację. Rozmawialiśmy też o tym, jak ważne jest, by zawsze szukać potwierdzenia informacji i nie dawać się łatwo manipulować. Spotkanie to pomogło lepiej zrozumieć, jak działają mechanizmy propagandy i jak możemy się przed nimi bronić, szczególnie gdy dotyczą naszego kraju.

Projekt przeciwdziałania dezinformacji poprzez produkcję filmów edukacyjnych, organizację spotkań edukacyjnych oraz opracowanie raportów tematycznych finansowany ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)