Polska gwiazda tenisa, czterokrotna zwyciężczyni turniejów Wielkiego Szlema i liderka rankingu światowego, Iga Świątek, została uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki roku 2023 przez Women’s Tennis Association (WTA). Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana corocznie, a decyzję o jej przyznaniu podejmują przedstawiciele międzynarodowych mediów.

Świątek zdobyła to wyróżnienie po raz drugi z rzędu, stając się pierwszą tenisistką od czasów Sereny Williams, która zdobyła ten tytuł rok po roku. Williams dominowała w tej kategorii od 2012 do 2016 roku.

W rywalizacji o ten tytuł Świątek zmierzyła się z czołowymi tenisistkami świata, w tym z Aryną Sabalenką z Białorusi, Amerykankami Coco Gauff i Jessicą Pegulą, Jeleną Rybakiną z Kazachstanu oraz Czeszką Markétą Vondroušovą.

W minionym sezonie Świątek zwyciężyła w sześciu turniejach WTA, w tym po raz drugi z rzędu w prestiżowym French Open w Paryżu, a także w kończącym sezon turnieju WTA Finals, potwierdzając tym samym pozycję liderki w kobiecym tenisie. Dzięki swoim sportowym sukcesom w 2023 roku, Polka stała się najlepiej zarabiającą tenisistką w WTA Tour, osiągając dochód w wysokości 9,86 miliona dolarów.

Fot. X.com/WTA

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)