We wtorek, 12 grudnia, w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone przeciwdziałaniu propagandzie rosyjskiej i białoruskiej. Tym razem skupiliśmy się na analizie działalności mediów rosyjskich.

Uczestnicy zgłębili techniki i narzędzia stosowane przez rosyjskie media propagandowe do kształtowania opinii publicznej, szczególnie w kontekście trwającej wojny na Ukrainie.

Pokazaliśmy przykłady najpopularniejszych fake newsów, które rosyjskie media rozpowszechniały na temat naszego kraju i wojny na Ukrainie. Nauczyliśmy się też, jak można się bronić przed takimi nieprawdziwymi wiadomościami. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat technik wykrywania dezinformacji, w tym analizy źródeł, poszukiwania potwierdzeń w wiarygodnych mediach oraz korzystania z narzędzi do fact-checkingu. Zwróciliśmy również uwagę na znaczenie edukacji medialnej jako kluczowego elementu w budowaniu odporności społeczeństwa na wpływ rosyjskiej dezinformacji.

Projekt przeciwdziałania dezinformacji poprzez produkcję filmów edukacyjnych, organizację spotkań edukacyjnych oraz opracowanie raportów tematycznych finansowany ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)