Dziś w katedrze św. Franciszka Ksawerego w Grodnie odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Jest to płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany z rąk do rąk przez harcerzy.

Jak powiedział biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz, zwracając się do wszystkich obecnych w katedrze, ten płomień przypomina nam, że już wkrótce będziemy obchodzić radosne i chwalebne święta Bożego Narodzenia.

Hierarcha zauważył, że w tym roku akcja odbywa się pod hasłem “Pojednajmy się”.

“Bóg wszczepia pokój w ludzkie serca, dlatego od każdego z nas zależy, czy ten dar dotrze tam, gdzie powinien dotrzeć” – podkreślił biskup.

Pasterz Kościoła na Grodzieńszczyźnie zachęcił wszystkich, którzy przejdą obok ognia, do dzielenia się tym darem, aby osiągnąć prawdziwy pokój w życiu, spokojnie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia oraz przynieść nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Na koniec uroczystości hierarcha podziękował organizatorom oraz tym, którzy przywieźli do Grodna ogień betlejemski, który symbolizuje Jezusa Chrystusa przybywającego do ludzi w tajemnicy narodzenia. Wyraził także wdzięczność dla tych, którzy będą dalej nieść ten symbol po Grodzieńszczyźnie i całej Białorusi.

Źródło: wb24.org/grodnensis.by

Fot. Biuro prasowe Diecezji Grodzieńskiej

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)