W poniedziałek 18 grudnia w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z zakresu walki i przeciwdziałania wobec rosyjskiej i białoruskiej propagandy. W trakcie spotkania omówiliśmy, jak rosyjska i białoruska propaganda wykorzystują media społecznościowe do szerzenia dezinformacji i wpływania na opinie publiczną.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o konkretnych przykładach kampanii dezinformacyjnych prowadzonych w mediach społecznościowych oraz o technikach stosowanych do manipulowania dyskursem publicznym. Podkreśliliśmy również znaczenie krytycznego podejścia do treści pojawiających się w sieci i metod weryfikacji informacji.

Spotkanie to uświadomiło, jak ważne jest świadome korzystanie z mediów społecznościowych i rozwijanie umiejętności obrony przed wpływem wrogiej dezinformacji.

Projekt przeciwdziałania dezinformacji poprzez produkcję filmów edukacyjnych, organizację spotkań edukacyjnych oraz opracowanie raportów tematycznych finansowany ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)