Wczoraj, w historycznej kamienicy na warszawskiej Starówce odbył się koncert, który był prawdziwym świętem dla miłośników muzyki retro. „Jak za dawnych lat” to wydarzenie, które zabrało publiczność w sentymentalną podróż do czasów II Rzeczypospolitej, oferując takie znane przeboje jak “Tylko we Lwowie”, “To ostatnia niedziela”, czy “Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Na scenie pojawiły się gwiazdy z Białorusi i Polski — Grażyna Komincz i Maciej Klociński, a towarzyszył im znakomity pianista Witalij Oleszkiewicz. Ich emocjonalne i dynamiczne wykonanie szlagierów spotkało się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko przybliżyło zgromadzonym piękno muzyki przedwojennej, ale także połączyło młodych Polaków z różnych krajów. Był to wieczór pełen emocji i doskonałej zabawy, który z pewnością pozostanie długo w pamięci uczestników.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Fundację Młode Kresy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach Programu Wsparcia Edukacji. Koncert był częścią projektu “Wehikuł czasu — sportowo-muzyczna podróż w II RP”.

Wkrótce organizatorzy ogłoszą także plany dotyczące sportowej części tego przedsięwzięcia — meczu piłkarskiego, w którym działacze Fundacji wcielą się w zawodników WKS Grodno oraz WKS Śmigły Wilno, wzbogaconego o współczesne elementy.

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)