20 grudnia 2023 roku uczniowie szkół z Żelechowa i Garwolina mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu poświęconym tematyce propagandy. Prezes Fundacji Młode Kresy, Mirosław Kapcewicz, wnikliwie przedstawił działania propagandowe mediów państwowych Białorusi, które są skierowane zarówno przeciwko Polakom mieszkającym na Białorusi, jak i przeciwko samemu państwu polskiemu.

W dalszej części spotkania, prezes Kapcewicz skoncentrował się na propagandzie rosyjskiej, omawiając jej wpływ na wizerunek Polski i Polaków w różnych okresach historycznych. Uczestnicy mieli szansę zrozumieć, jakie mechanizmy i cele kryją się za takimi działaniami informacyjnymi, a także jak ważne jest krytyczne podejście do przekazywanych treści.

Spotkanie to zgromadziło ponad 170 uczniów z obu szkół, co świadczy o znacznym zainteresowaniu młodzieży kwestiami historycznymi, politycznymi oraz wpływem mediów na postrzeganie rzeczywistości. Była to cenna okazja do edukacji i rozwijania świadomości wśród młodego pokolenia na temat wyzwań związanych z propagandą i dezinformacją.

Projekt przeciwdziałania dezinformacji poprzez produkcję filmów edukacyjnych, organizację spotkań edukacyjnych oraz opracowanie raportów tematycznych finansowany ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)