W trakcie czwartkowego spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego ds. stosunków z Białorusią minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski omawiał kwestie wsparcia dla Białorusi na arenie międzynarodowej, a także zagadnienia związane z ochroną praw człowieka – poinformowało MSZ.

„Uczestnicy spotkania podkreślili działania Polski na rzecz utrzymania sprawy Białorusi na agendzie międzynarodowej, jak również wspierania przedstawicieli białoruskich środowisk demokratycznych na emigracji oraz członków białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego w kraju. Zwrócono uwagę na podejmowane przez polskie służby dyplomatyczne działania na rzecz uwolnienia przebywającego od 1000 dni w więzieniu Andrzeja Poczobuta”— czytamy w komunikacie resortu dyplomacji.

Podczas dyskusji zwrócono uwagę na konieczność intensyfikacji działań mających na celu uwolnienie białoruskich więźniów politycznych oraz wspieranie ich rodzin tak, aby zapobiec dalszemu pogłębianiu strefy wpływów Federacji Rosyjskiej na terytorium Białorusi.

Źródło: gov.pl/web/dyplomacja

Fot. Barbara Milkowska/MSZ

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)