Państwo zaostrzy kontrolę nad reklamami. Odpowiednie zmiany w prawodawstwie zostały zatwierdzone przez Radę Republiki, informuje propagandowa agencja BiełTA.

Ustawa zakazuje umieszczania reklam dotyczących pracy oraz nauki poza granicami Białorusi. Wyjątkiem są jedynie reklamy na stronach internetowych oferujących pomoc w rekrutacji do pracy za granicą oraz osobom oddelegowanym przez państwo na studia do innego kraju.

Reklamy umieszczane w transporcie będą musiały być obowiązkowo uzgodnione z Miejskim Komitetem Wykonawczym (gorispołkomem) lub Rejonowym Komitetem Wykonawczym (rajispołkomem), a reklamy usług medycznych – z Ministerstwem Zdrowia.

Reklamy społeczne nie będą wymagały uzgodnienia z gorispołkomem, gdyż będzie to zadaniem międzyresortowej rady ds. reklamy przy Ministerstwie Regulacji Antymonopolowych i Handlu. Postanowiono również, że w zakres tych reklam włączone zostaną promocje białoruskich filmów.

Na żądanie organów państwowych, dystrybutorzy reklam będą zobowiązani do umieszczania społecznej reklamy państwowych świąt, dni uroczystych i historycznych rocznic, jak również związanej z “zapewnieniem bezpieczeństwa państwowego i publicznego”.

Źródło: wb24.org/euroradio

Fot. facebook.com/want.to.study.in.poland

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)