W ostatnim czasie Fundacja Młode Kresy zorganizowała wyjątkowe spotkanie edukacyjne, które skupiło się na temacie przeciwdziałania rosyjskiej i białoruskiej propagandzie. Eksperci zgromadzeni w Fundacji przedstawili podstawowe narzędzia i techniki wykorzystywane do siania dezinformacji przez Kreml i Mińsk. Podczas spotkania odbył się również premierowy pokaz filmu “Litwo, Ojczyzno moja!”, opowiadającego o historii polskiej mniejszości na Litwie. 

Dwa główne raporty opracowane przez zespół ekspertów, “Istota i oblicza rosyjskiej propagandy wobec Polski” oraz “Antypolska propaganda na Białorusi”, wkrótce zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji. Raporty te nie tylko stanowią cenne źródło wiedzy dla indywidualnych czytelników, ale także mogą posłużyć jako materiał dydaktyczny dla jednostek oświatowych.

Kolejnym elementem inicjatywy Fundacji jest seria 20 filmów, które omawiają genezę, taktykę, narzędzia, skalę i inne aspekty rosyjskiej i białoruskiej propagandy. Filmy te są dostępne na naszym kanale YouTube “Wirtualna Białoruś 24”.

W drugiej części spotkania Fundacja zaprezentowała swój najnowszy dokument “Litwo, Ojczyzno moja!”. Film śledzi losy Polaków na Litwie od średniowiecza, przez I Rzeczpospolitą, zabór rosyjski i okupację sowiecką, aż po współczesność w niepodległym państwie litewskim. Po seansie odbyła się żywa dyskusja na temat wyzwań i perspektyw mniejszości polskiej na Litwie.

Fundacja Młode Kresy kontynuuje swoją misję edukacyjną, dostarczając społeczeństwu wartościowych narzędzi do zrozumienia i przeciwdziałania dezinformacji, a także do głębszego poznania historii i obecnej sytuacji naszych rodaków za wschodnią granicą.

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)