Pod koniec ubiegłego roku, centra wizowe niektórych europejskich krajów obniżyły opłaty za swoje usługi.

Na przykład, centrum wizowe Węgier obniżyło opłatę za obsługę do 18 euro, podczas gdy wcześniej wynosiła ona 21 euro. Litewskie centrum wizowe ustaliło opłatę za usługę na 15 euro i 90 centów, a wcześniej wynosiła ona 19 euro i 90 centów. W centrum wizowym Norwegii nowa opłata wyniesie 75 euro zamiast poprzednich 80 euro.

Z drugiej strony, wcześniejsze raporty wskazywały na wzrost cen za niektóre dodatkowe usługi oferowane przez centra wizowe Polski. Te dodatkowe usługi obejmują powiadomienia SMS, dostawę kurierską, zdjęcia oraz obsługę pokoi premium i „prime-time”. Jak zauważa Radio “Swaboda”, wzrost cen nie dotyczy wyłącznie Polski, ale ogólnie centrów wizowych reprezentujących kraje, które są obsługiwane przez firmę VFS, w tym Węgry, Chorwację i Estonię.

Te zmiany w opłatach i usługach mogą mieć istotny wpływ na decyzje podróżnych dotyczące wyboru celu podróży, a także na ogólny proces ubiegania się o wizy. Warto więc śledzić te zmiany, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami w zakresie procedur wizowych.

Źródło: wb24.org/svaboda.org

Fot. pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)