Biznesmen zbliżony do władz jest gotowy kupić sieć restauracji Mak.by — oświadczył dziś Alaksandr Łukaszenka na naradzie z członkami rządu.

“Pojawił się prywatny przedsiębiorca, który jest gotowy je kupić, zapłacić pieniądze, i to niemałe. Normalny Białorusin, który posiada własność, jest gotowy rozwijać tę sieć” — cytuje jego słowa rządowa agencja BiełTA. Nazwisko biznesmena nie zostało wymienione, ale wcześniej pojawiały się informacje, że może nim być Aleksiej Oleksin.

Aktualnie sieć liczy 25 restauracji. Łukaszenka zadeklarował chęć wspierania jej rozbudowy: “Chętnie, zapewnimy dodatkowe miejsca w miastach i centrach obwodowych dla rozwoju tej sieci, dla budowy nowych restauracji. Jeśli nie, przekażemy te, które działają u nas nieefektywnie lub są częściowo zamknięte. Jesteśmy gotowi udzielić wsparcia w tym zakresie”.

Dawniej restauracje te funkcjonowały pod marką McDonald’s. W listopadzie 2022 roku firma wycofała się z Białorusi, po opuszczeniu rynku rosyjskiego. Początkowo planowano, że ich miejsce zajmie sieć “Smacznie i kropka”, podobnie jak w Rosji, ale Łukaszenka zażądał, by przekazać je białoruskim przedsiębiorcom. W kwietniu 2023 roku na restauracjach pojawiły się szyldy Mak.by.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Biełsat po polsku (@bielsatpl)

McDonald’s opuszcza Białoruś. Łukaszenka: „Panie, kto to je, nie wiem” 

Źródło: wb24.org/euroradio.fm

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)