Ideowi spadkobiercy czekistów twierdzą, że to nie NKWD dokonywało egzekucji na więźniach politycznych w Kuropatach, lecz to Niemcy zabijali tam Żydów z Europy Zachodniej.

Na zdjęciu z Kuropat widać, jakie napisy tym razem wykonały „nieznane osoby” na kamieniu na Golgocie – wzgórzu w centrum tego uroczyska.

Na kamieniu, na którym przedstawiono Chrystusa, Matkę Bożą i apostoła Andrzeja, wyryto napis “Ofiarom stalinizmu”, a białą farbą dodano cytat z księgi proroka Izajasza: “Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją” (Izajasz 1,18). Po raz pierwszy upamiętnienie zostało zbezczeszczone w listopadzie 2020 roku, kiedy to wandale napisali na nim czerwoną farbą “Przywrócimy praktyki NKWD”.

Kłamliwe napisy na kamieniu pamiątkowym w Kuropatach (fot. nashaniva.com)

Polecamy również: “Wolna amerykanka” w Kuropatach. Komuniści wieszają skandaliczne tabliczki 

Teraz komunistyczni wandale przyszli na cmentarz z białą farbą. Na miejscu, gdzie był napis po białorusku “Ofiarom stalinizmu”, pojawiły się napisy farbą po rosyjsku: “Wszystkim zabitym na Białej Rusi w XX wieku” oraz “Operacja Kurpaten juden” (pol. “rodzicielska troska o Żydów”).

“Operacja” Kurpaten juden to fałszywka, którą od kilku lat rozpowszechniają prołukaszenkowscy komuniści na czele z emerytowanym pułkownikiem Aleksandrem Pławinskim.

Ideowi spadkobiercy czekistów utrzymują, że to nie NKWD dokonywało egzekucji na więźniach politycznych w Kuropatach, lecz że to Niemcy zabijali tam Żydów z Europy Zachodniej. Ich teoria spiskowa była kiedyś marginalna, ale teraz różne państwowe media dają im głos.

Ciekawe, że komuniści, którzy nie uznają Boga, wykorzystali do swojej propagandy Pismo Święte. Z cynizmem dopisali na kamieniu cytat z Ewangelii według św. Łukasza (8, 17) “Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło”.

Wydaje się, że chcieli powiedzieć, że ich wymysł o rozstrzelanych w Kuropatach Żydach jest właśnie tą “tajemnicą”.

Ponadto w Kuropatach coraz więcej jest powalonych krzyży. Sprawia to wrażenie, jakby ktoś specjalnie w tym “pomagał”. Nawet na Golgocie – w centralnej części uroczyska – leży na ziemi jeden z największych krzyży, postawiony na pamiątkę ofiar z Brasławszczyzny.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com


Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)