Na Litwie zaproponowano kolejny środek mający na celu zmniejszenie liczby połączeń z Białorusią. Szef Narodowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Vilmantas Vitkauskas, w wypowiedzi dla litewskiego radia stwierdził, że należy pozbawiać wiz kierowców, którzy zajmują się przewozem pasażerów bez odpowiedniego zezwolenia.

„Mówimy o anulowaniu wiz dla kierowców, jeśli zauważymy, że przypadki się powtarzają” – powiedział litewski urzędnik.

Obecnie między Litwą a Białorusią realizowanych jest 58 kursów, jednak Administracja Bezpieczeństwa Transportu Litwy wykrywa przewoźników pasażerskich bez odpowiednich zezwoleń. W ciągu pół roku sprawdzono 64 autobusy, w 25 przypadkach brakowało wymaganego zezwolenia. Za te naruszenia przewoźników karze się grzywną w wysokości 2,5-3 tys. euro, a w przypadku recydywy – 3-3,5 tys. euro. Vitkauskas zaproponował również pozbawienie kierowców wiz w przypadku powtórzenia naruszenia.

Wcześniej Komisja Bezpieczeństwa Narodowego Litwy zaproponowała rządowi zamknięcie dwóch przejść granicznych, zakaz wsiadania i wysiadania pasażerów na stacji Kiena, oraz zmniejszenie liczby zezwoleń na międzynarodowe przewozy pasażerskie z Białorusią.

Litwa zamknie kolejne dwa przejścia graniczne z Białorusią?

Źródło: wb24.org/reform.by

Fot. newatlas.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)