Polskie MSZ zapewniło wiceszefa Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego Pawła Łatuszkę o utrzymaniu humanitarnego kanału wizowego dla Białorusinów.

„Osiągnięto porozumienie w sprawie współpracy w celu rozwiązania problemów związanych z wjazdem i legalizacją Białorusinów w Polsce. Polska strona zapewniła, że działanie humanitarnego kanału wizowego będzie kontynuowane zgodnie z wszystkimi niezbędnymi przepisami wizowymi” – poinformował kanał telegramowy Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego.

Podczas spotkania poruszono również temat więźniów politycznych. Polska strona podkreśliła, że sytuacja Białorusi jest dla niej priorytetem i dąży do wsparcia demokratycznych dążeń Białorusinów. Omówiono także wsparcie dla niezależnych mediów białoruskich i sposoby pociągnięcia do odpowiedzialności przedstawicieli reżimu Łukaszenki.

„Osiągnięto porozumienie dotyczące rozwoju współpracy zarówno z wieloma departamentami MSZ, jak i z polskimi ministerstwami, aby rozwiązać problemy Białorusinów przebywających w tym kraju” – podsumowano spotkanie w Zjednoczonym Gabinecie Przejściowym.

Źródło: wb24.org/telegram

Fot. t.me/CabinetBelarus

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)