Prokurator generalny Białorusi Andriej Szwied oświadczył, że jest gotów podejmować decyzje o pozbawieniu obywatelstwa przeciwników reżimu. Oświadczył to po wystąpieniu w parlamencie, poinformowała służba prasowa Prokuratury Generalnej.

Szwied zaznaczył, że w stosunku do niektórych przeciwników Łukaszenki już wydano wyroki, dlatego może mówić o nich jako o przestępcach.

“Mówimy o nich z pewnością jako o przestępcach i mamy do czynienia z przestępcami. W związku z tym pozwala nam to na podejmowanie innych decyzji, aż do konfiskaty majątku, postawienia kwestii pozbawienia obywatelstwa, podejmowania innych środków. Dlatego praca w tym kierunku będzie kontynuowana. Ci ludzie nie tylko dokonują zamachu na bezpieczeństwo państwa, ale także wydają oświadczenia i podejmują konkretne działania, aby wyrządzić szkodę ekonomiczną”– powiedział.

Prokurator Generalny oświadczył także, że przeciwnicy reżimu mówią o “zbrojnym przejęciu władzy”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na Białorusi przyjęto poprawki do ustawy o obywatelstwie, które pozwalają na pozbawienie obywatelstwa za “działalność ekstremistyczną” i “wyrządzenie poważnej szkody interesom Białorusi”.

Jak dotąd nie poinformowano o żadnych decyzjach dotyczących utraty obywatelstwa.

Źródło: wb24.org/zerkalo.io

Fot. polsha24.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)